FAU på Smiodden har sammen med Frivillighetssentralen hatt et sterkt ønske om å få Natteravnene i gang igjen her i bydelen.
Det er nå laget et system for å få startet opp igjen nå i april, og at dette skal være en ordning som er stabil og god de neste årene.
Hver klasse får ansvaret for en periode hver i løpet av et skoleår. Foresatte til den enkelte klasse fordeler vakter mellom seg, det vil komme lister om dette når tiden for deres klasse nærmer seg.
FAU ser på dette arbeidet som en dugnad på lik linje med å være vakt på skoleball, organisere 17. mai og være med på vitnemålsutdeling. Det blir satt opp vakter på fredager i august, september, oktober, mars, april, mai og juni - pluss noen dager vi vet det er mye ungdom ute.
Klassekontaktene vil organisere vaktlister for sin klasse - vi håper alle stiller seg positive til å bidra til dette viktige arbeidet for ungdommene våre her i bydelen.
Klikk på "Les mer" for å se vedlegget "Kvernevik Natteravn" der du finner praktiske opplysninger om hva det vil si å være natteravn og hvordan dette arbeidet skal organiseres.