Meny
Velg seksjon Klasse 2 b
Telefon 2. trinn
48 08 09 82
Oversett siden til et annet språk
Translate page to another language
Traducir la página a otro idioma

For ei uke vi har hatt! Daglige sendinger, pokal som har forsvunnet, dyktige livvakter, engasjert publikum og fantastiske deltakere! Vi lurer veldig på hvem som skjuler seg bak maskene! 




 


I dag var 2.trinn på Åse bo- og aktivitetssenter og gledet de gamle med 17.mai-sanger🇳🇴 

Sola skinte og elevene var kjempeflinke - det smakte godt med is etterpå😀



Fint å starte dagen med påskefrokost i klasserommet i dag! Ha en fin ferie alle kjekke elever i 2B💛

Denne dagen ble skoleskogen byttet ut med skolehagen! Alle elevene på 2.trinn fikk grillet pinnebrød - og det smakte kjempegodt!!

Det var mye å finne på her- må nok komme igjen flere ganger😀 Noen glimt fra dagen!

På fredag markerte hele trinnet Rockesokk med Rockesokk-disko i gymsalen. Det var god stemning😀 Etterpå koste vi oss i klasserommet!

Lesemagi-ukene er ferdige og 2.trinn har hørt om Astrid Lindgren og bøkene hennes! Elevene har lest mye og har laget bøker om Astrid Lindgren med tankekart, venndiagram, tegninger og++😊 Gled dere til utviklingssamtalene!

2.trinn har lært mye om samene de siste ukene. Vi avsluttet med å lage en utstilling for resten av skolen. Her kan dere få se noe av det vi har laget! ❤️💙💛💚

I dag har vi gått 100 dager i 2.klasse. Vi markerte dagen med diplom, nonstop-bingo, mattespill, lek og ti tier-mengder - altså 100 ting på et ark😀 Vi hadde en fin dag på skolen! 

På uteskolen denne uka laget vi bål og steikte reinsdyrkjøtt. Elevene ventet tolmodige og syntes det smakte veldig godt! Noen satt til og med på reinsdyrskinn rundt bålet… Vi fortsetter å lære mer om samene i TF-timene våre.

 


Det var kjekt å starte med snø etter nyttår❄️ Her er noen glimt fra de fine dagene!

Denne uka har vi vært på flere aketurer - mange turer opp og ned bakkene. Mange glade barn🤩 Vi avsluttet uka med å lage soft-is ute - det smakte kjempegodt!!

Vi ønsker med dette å informere om en viktig endring angående bruken av Google Chat på skolens Chromebooker. Etter en vurdering av ulike utfordringer, inkludert personvern, distraksjon og risiko for eksponering for uønsket innhold, har vi i Sandnesskolen besluttet å fjerne muligheten for elever til å bruke Google Chat. Endringen vil være lik for alle skoler i Sandnes. 

Elever som har opprettet egne chatrom i Google Chat  vil miste tilgangen til disse.
Det vil imidlertid fortsatt være mulig for lærere å opprette chatrom for pedagogiske formål - der det er en voksen til stede. 

Denne endringen vil tre i kraft rundt nyttår.

Vår prioritet er å ivareta et trygt læringsmiljø for alle elever.