Meny
Velg trinn eller SFO Samarbeidsutval

Sommarferien nærmar seg. Fredag 20.juni er siste skuledag for elevane. Vi sluttar til vanleg tid, klokka 13.00. Skulen førebur seg på endingar som kjem ved oppstart av nytt skuleår. Nokre av klassane får ny kontaktlærar, andre held fram som før.  Under finn de ei oversikt over kontaktlærarane på kvart trinn.

Kontaktlærarar skuleåret  25-26

Klasse

Kontaktlærarar

1A

Brit Jorunn S. Enge og Ingvill Tjelta

1B

Anita Vatland

1C

Bente Hinnaland Undheim

2A

Torill Sandsmark og Oda Emilie Husveg

2B

Ann Jeanett Killingland Hana

3A

Mia Haugen Høyland

3B

Berit Stokka

3C

Brita Grastveit Flattum

4A

Alf Georg Tjåland

4B

Kristoffer Bjørknes

5A

Trond Wiggo Bjerkeli

5B

Edel Ødegaard

5C

Ove Nikolaisen

5D

Silje Stubstad Engelsvoll

6A

Ove Hauge, Kristina Hodne Mathiassen

6B

Heidi Kjærland, Kristina Hodne Mathiassen

7A

Torbjørn Stangborli

7B

Eivind Lie

7C

Stine Ree

 

Skulen startar opp igjen torsdag 14.august. Me møtast i skulegarden kl. 08.30.

God sommar!



Ved Frøyland skule har me 2 hjartesonar der det er lagt til rette for at føresette i bil skal kunne setja av og hente elevar på ein trafikksikker måte.  

Den eine hjartesona er på parkeringsplassen ved Kvernelandsvegen (ved Frøylandsvatnet).

Den andre sona finn ein om ein køyrer inn Brekkevegen.

Skulen har fått informasjon om at nokre føresette set av elevar ved pumpehuset som ligg ved skulegjerdet og ein liten gangsti ved Kvernelandsvegen.

Dette skapar ein del farlege trafikksituasjonar.  

Me oppmodar alle føresette som skal køyre eller henta elevane i bil til å bruka dei etablerte hjartesonene for trygg av- og på stiging.  


Situasjon
Politiet har den siste tiden sett at en del ungdommer gjør endringer på EL-sykkel sin, slik at sykkelen går mye fortere. På den måten endrer også klassifiseringen av framkomstmiddelet seg. Politiet ønsker derfor å informere foreldre, slik at vi kan forebygge både ulykker og bøter for ulovlig bruk.

Når man endrer ytelsen slik at man kjører over den tillatte hastighet så endrer man også klassifiseringen på kjøretøyet. Det betyr at man vil kunne bli straffet som om man kjører moped eller motorsykkel.


 

Fotografering og film av elevar er regulert av lov om personvern og datatilsynet. Skulen må difor henta inn samtykke frå føresette for at dette skal vera lov.  
I Time er det utarbeida eit nytt system for samtykke i Visma Flyt Skole som gjeld frå 15. august 2024.

Føresette blir her bede om å gje 3 samtykke: 

1.Samtykke til bruk av bilete og film i skule og SFO i Time kommune  

2.Samtykke til å vera med på bilete teke av skulefotograf 

3.Samtykke til deling av bilete/film i skulen sine sosiale media  

Det gamle samtykket til fotografering er ikkje gjeldande etter 20. august.

Dette skuleåret får vi besøk av skulefotograf i starten av september. De vil få meir informasjon om dette etter kvart.

Det blir teke bilete av kvar elev, klassebilete og det blir laga skulekatalog der alle elevane er med.

Frøyland skule ber om at alle føresette går inn og gir samtykke så raskt som mogleg.

De kan gje samtykke via app’en “Min skule- foresatt" eller via “Foreldreportalen” i Visma Flyt skule som de finn til venstre på skulen si heimeside.  




No er det mørketid og tid for å bruka refleksvestar, refleks i jakkar og på hjelmar, Husk og lys på syklar og sparkesyklar.

Refleks er den billigste livsforsikringen du kan ha!

Les meir om refleksbruk : Trygg trafikk


FUG

Foreldreutvalget for grunnopplæringen FUG er eit nasjonalt utvalg for og med foreldre som har barn i skulen.

FUG