Meny
7. klasse
1. klasse
2. klasse
3. klasse
4. klasse
5. klasse
6. klasse
7. klasse
8. klasse
9. klasse
10. klasse
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<august 2025><<
august 2025
mtotfls
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
Gå til Google Classroom

I musikktimen i dag øvde me på songen "Den første løvetann" og me fekk rista litt laus med BlimE-dansen. Timen vart avslutta med Incredibox, noko som gav oss ei retning inn i beatboxinga si verd, i dag framført av Tom Thum som de kan sjå i videoen.

Stemmar, og ikkje minst fleire stemmar, er skikkeleg spanande.


I dag tok me til å nytta nettstaden jede.no for å samla kjelder der me kan finna informasjon.

Jede.no er ein RSS-lesar, som for elevane i 7. klasse er heilt gratis. Ein kan òg ta med seg kjeldene sine til ein anna lesar seinare, om ein ynskjer det.

Ein RSS-lesar er eit program som hentar informasjon frå dei sidene ein vel å legga til, slik at ein berre har ein stad å sjekka når ein skal oppdatera seg.

Elevane fekk ein start med ei OPML-fil med Sirdal-relaterte kjelder, så la me til litt i fellesskap, før elevane la til eigne.


I norsken startar me med journalistikk. I dag snakka me om spalteplass. Eit vanskeleg ord. Så me måtte sjå kvar desse spaltene kjem frå.

Då var vegen ikkje lang til ein videosnutt om typografi.


I matematikk arbeider me med tal, og i går såg me på titalssystemet og kva verdi dei ulike siffera i eit tal har.

I går, på kveldens URIX-sending på NRK, var det mellomtrinnet på Sinnes skule som stal showet. I alle fall om ein ser det frå Sinnes skule sitt perspektiv.

Det er igjen tid for lokal trivselsundersøking på Sinnes skule.

Gjer undersøkinga ved å følgje denne lenka.

På førehand takk for di deltaking. Me vonar på høg svarprosent.