Publisert: 22. mai 2026 | Sist endret: aldri | Forfatter: Nygård skole

Joggedagen 1.-3.klasse

For en herlig dag vi har hatt på Nygård skole! 1.-3.trinn har vært i sving under årets joggedag, og innsatsen fra elevene var intet mindre enn imponerende.
Vi startet friskt med å gå samlet fra Nygård skole og opp til Søgne stadion. Da vi kom frem, var det endelig klart for det store høydepunktet: å løpe for Barnekreftforeningen!

Full fart og mange stempler

Rundt og rundt på den 400 meter lange banen spredte det seg løpeglede, heiarop og røde kinn. For hver eneste fullførte runde fikk barna et velfortjent stempel på hånden – og det ble mange stempler til slutt! Elevene har virkelig stått på og vist et enormt engasjement for saken.

Vil du sponse en av våre spreke løpere?

Formålet for dagen er Fotballtrøyefredag og Barnekreftforeningen. Hvis foreldre, besteforeldre, foresatte eller andre har lyst til å sponse barna for den fantastiske innsatsen, går det an å sende et valgfritt bidrag direkte til saken.
Slik bidrar du: Send valgfritt beløp på Vipps
Vipps-nummer: 4422
Merk gjerne med: Barnekreftforeningen - fotballtrøyefredag

 

Tusen takk til alle elevene for den fantastiske innsatsen, og takk til alle voksne som er med på å heie og støtte en så viktig sak! Sammen gjør vi en forskjell. ❤️ En stor takk også til alle som bidrar!