Tur til Sjøfartsmuseet og Binabben
Publisert: 11.03.2022 14:30 Sist endret: 11.03.2022 14:30 Forfatter: Camilla
Hei!
Denne uka har Medio grønn vært på tur til Sjøfartsmuseet og Binabben. Det ble en spennende og lærerik tur hvor de hørte om Grimstads lange sjøfartshistorie. Elevene fikk se modeller av gamle seilskuter og fikk høre spennende historier. De fikk også kjenne på og prøve utstyr som ble og blir brukt i denne marineindustrien.
Den 8. mars snakket vi om Kvinnedagen, og hvordan det er å være jente og kvinne i Norge i dag. Det er fortsatt noen forskjeller knyttet til kjønn, men Norge er også et veldig godt land å bo i for jenter og kvinner sammenlignet med andre land.
Vi har også lært om dyr som går i dvale om vinteren.
Ellers har elevene jobbet videre med arbeidsplanen. Elevene leser 15 minutter og gjør en norsk- og en matteoppgave, før de velger noe annet på planen.
Neste uke blir turdagen på onsdag 16. mars. Da drar vi til Kuben for å se utstillingen "Barndom".
Riktig god helg!
Hilsen Medio grønn