I uke 40 og 42 har småtrinnet hatt høsten som tema. Vi har snakket om hva som kjennetegner årstiden, at det regner mer, at bladene skifter farge og faller av trærne. I uke 40 var vi så heldig å få bjørnis på besøk.
I uke 40 fikk vi besøk av Bjørnis. Han danset for oss, og alle som ville fikk hilse på ham eller gi ham en klem. Mange av elevene syntes han var myk og god å kjenne på. Det ble et fint møte med mye nysgjerrighet og god stemning.
I kroppsøving har småtrinnet hatt aktivitet i gymsalen. Vi har blant annet lekt stivheks og hatt stafett med erterposer og rokkeringer. Her har elevene kastet eller plassert erterposer i ringene og så gitt erterposene videre til den neste i gruppen.
I mat og helse har elevene laget eplemuffins. Elevene har kuttet eple, målt opp ulike ingredienser og rørt med ulike redskaper som visp og skje. Elevene har kjent, smakt og luktet på ulike råvarer. Kjekt å se at så mange elever ville smake på eplene.
I kunst og håndverk lagde elevene potettrykk. Elevene presset ut ulike former i poteten ved hjelp av kakeformer. Elevene valgte hvilken farge de ønsket å male med og malte på poteten før de trykket den på arket. Noen valgte også å smake litt potet. Spennende å bruke potet som maleredskap.
På uteskolen har småtrinnet hatt to turer til Ormaskogen. Elevene har sett etter høsttegn i naturen, hatt felles sanglek og lett etter ulike naturgjenstander. Elevene fant ett blad, to kongler og tre steiner.