Meny
Framside
Klasse 8
Klasse 9
Klasse 10
Tyssereinane 16 5650 Tysse Vis på kart
Telefon: 56589960 Send e-post til oss
Redaktør: Hege T. Jonathanson
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<september 2025><<
september 2025
mtotfls
25262728293031
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Det er 2 dokumenter i arkivet.
Oversett siden til et annet språk
Translate page to another language
Traducir la página a otro idioma
Det var mange elevar som valde den lengste turen under årets Opptur – ei flott og utfordrande rute på 13 km med variert sti og nydeleg utsikt.

Den moderate turen under årets Opptur gjekk frå skulen opp til Kampen, vidare over Hagaåsen og ned til Hagabotnane. 

Opptur Samnanger har blitt ein fast tradisjon ved skulen, og er eit høgdepunkt for (nokre) elevar og (alle?) tilsette. 

Denne veka har 8. trinn vore på tur for å bli betre kjend med nærområdet rundt skulen. 

Me ønskjer alle elevar hjarteleg velkomen til eit nytt og spennande skuleår ved ungdomsskulen!



Onsdag 18.juni samla elevar, føresette og tilsette seg til ein høgtideleg og varm avslutningsfest for 10. klasse. Det blei ei flott markering av tre innhaldsrike år på ungdomsskulen – og starten på eit nytt kapittel for ein kjekk og samansveisa gjeng.


Mens 10. trinn hadde munnleg eksamen, fekk 8. og 9. trinn nyte ein strålande dag ute i Sætervika. 

10. trinn avslutta våren med ein innhaldsrik og minnerik overnattingstur til Flesjane – ein tur som inngår som ein del av kroppsøvingsfaget, der elevane skal planleggje og gjennomføre ein friluftstur.

Tysdag 3. juni var det tid for ekskursjon med 9. trinn til Bergen for å besøke Lepramuseet og Gestapomuseet. 

Tusen takk til Samnanger JFL som tok med elevane på leirdueskyting på skytebanen. 

reiser 8. trinn på tur...

9. trinn fekk besøke visningssenteret Hardanger Akvasenter, i Øystese i Kvam. 

10. trinn har hatt ein annleis og lærerik skuledag. Me heiv oss rundt og planla ein spontan tur til byen for å sjå dokumentarfilmen Stoltenberg – Facing War på kino. 

Onsdag 7.mai var 8.trinn på OPPTUR i Bergen. 

Sidan det ikkje vart skidag i år, bestemte me oss for å arrangere ein ekstra aktivitetsdag for elevane – og for ein dag det vart! 

Elevar på arbeidslivsfag 8. trinn har nylig vist stor kreativitet og håndverkferdigheter ved å lage ludobord av gamle kabeltromlar. 

I januar fekk 10. trinn delta på eit tre timar langt læringsprogram på VilVite, der fokuset var å styrke kunnskapen om personleg økonomi. Tilbodet passar godt for elevar på 10. trinn og kombinerer teori, praktiske oppgåver og refleksjon kring viktige økonomiske val.


10.trinn hadde laga eigne forsøksdesign der dei skulle måle korleis ulike matvarer og drikkevarer kan påverke blodsukkeret.